Законодавчі новації щодо захисту прав дитини

щодо захисту прав дитини

Фото: Народна Правда

У липні цього року Верховною Радою України був прийнятий пакет законів спрямований на захист прав дитини.

Документ набуде чинності після підписання Президентом і оприлюдненням через 30 днів.

Цей пакет законопроектів спрямований не лише на посилення відповідальності осіб, котрі ухиляються від сплати аліментів, але й на стимулювання і підтримку тих батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов’язок.

Вказаним законопроектом, зокрема, встановлюється процедура визду дитини за межі України.

Так, один з батьків (мати або батько), який вивозить дитину,  обов’язково має повідомити про виїзд рекомендованим листом другого з батьків, що сплачує аліменти.

У листі необхідно зазначити мету виїзду, куди саме їде дитина, а також час, на який дитина залишає територію України.

При перетині кордону необхідні будуть такі документи, як:1) рішення суду чи органів опіки та піклування, якими визначено місце проживання дитини та 2) документи, що підтверджують мету та терміни виїзду (наприклад, це може бути довідка з медичного або навчального закладу, бронювання квитків тощо).

Дозвіл також не буде потрібний, навіть якщо один з батьків має намір виїхати за кордон більше, ніж на 1 місяць, у випадку наявності боргу по аліментах в другого з батьків за 4 місяці або за 3 місяці, якщо дитина є важкохворою. У такому разі на кордоні необхідно буде надати довідку про заборгованість другого з батьків по сплаті аліментів і за необхідності довідку про хворобу дитини.

Довідку про заборгованість по аліментах можна буде отримати у державного чи приватного виконавця. Якщо ж батько або матір, з якими дитина виїхала за кордон, умисно порушать строк повернення в Україну, то їх буде обмежено в праві самостійного вирішення питання виїзду дитини за кордон протягом 1 року та накладено штраф.

Якщо ж такої згоди не буде надано протягом 10 днів, то для вирішення цього питання необхідно буде звернутися до суду.

Докладно на сайті Мінюсту України.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *