В Україні почала діяти «будівельна амністія».

будівельна амністія

Наразі набув чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства про затвердження Порядку обстеження та прийняття в експлуатацію дачних та приватних будинків, що були збудовані без дозвільних документів.

До об’єктів, які можуть бути «амністовані» належать наступні будівлі та  споруди:

1) індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;

2) будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

Головною умовою, щоб земельна ділянка, на який розташований такий об’єкт нерухомості, відповідала цільовому призначенню (відповідно до положень ст.ст. 18, 19 Земельного кодексу України).

Для оформлення права зацікавленій особі необхідно подати таки документи:

заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують також),

один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації,

звіт про проведення технічного обстеження (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку), а також засвідчені в установленому порядку копії:

1)документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;

2) технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку). При цьому, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.

Слід зазначити, що місце розташування об’єкта має бути погоджене місцевим органом містобудування та архітектури.

Рішення відповідним органом влади повинно бути прийнято в термін 10 днів.

Більш детально тут.

Упорядник: кандидат юридичних наук, адвокат, старший науковий співробітник НДІ ІВ НАПрНУ Андрій Шабалін (Andriy Shabalin).

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *